آرشیو نور آوران دانلود آرشیو نشریه نورآوران

مدیر برق شهریار: پیش از فرارسیدن تابستان آینده خروجی های جدید پست شهریار جدید (ساتکاب) احداث می شود

احداث خروجی جدید در پست پرندک موجبات پایداری هرچه بیشتر شبکه برق وحیدیه را فراهم ساخته است. همچنین طرح احداث یک خط دو مداره نیز از این پست در حال اجراست که یک خط آن در سال جاری وارد مدار شده و یک خط نیز در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر منطقه برق شهریار با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه ظرفیت پست ساتکاپ(شهریار جدید) با افزودن یک ترانس در اوایل دوره اوج مصرف در تابستان گذشته ارتقاء یافت، متأسفانه فرصتی فراهم نشد تا فیدرهای جدید آن احداث شود که تلاش می کنیم  تا پایان سال جاری چهار فیدر جدید از این پست به بهره برداری برسد و مشکلات مربوط به مشترکین صنعتی در آن ناحیه مرتفع خواهد شد.

مهندس محمد آریانفر در گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال حضور خود در این منطقه اظهار داشت: پیش از سال ۹۴ بهره برداری این منطقه برون سپاری شده بود و با توجه به عدم موفقیت طرح سیم داری، پس از خاتمه قرارداد مربوطه با تصمیم هیئت مدیره شرکت در اسفند ۹۳ به جای استفاده از نیروهای پیمانکار به جذب ۵۲ نیروی برقکار مبادرت کردیم که با برنامه ریزی مناسب و آموزش های مداوم توانستیم تلفات انرژی در این منطقه را از ۹/۲۶ درصد به تدریج به ۱۱/۱۳ درصد برسانیم و امیدواریم با یاری همکاران در پایان سال جاری این میزان به ۱۲ درصد دست برسد.

مدیر برق شهریار ضعف و افت ولتاژ برق و خاموشی های ناخواسته را یکی از مهمترین معضلات و دغدغه های مردم این شهرستان تا پیش از سال ۹۴ عنوان کرد و گفت: در شهریورماه سال ۹۳، در این شهرستان ۲۸ فیدر پربار داشتیم که با پیگری انجام شده به تدریج ۱۲ فیدر جدید احداث شد؛ به عنوان مثال پست ۶۳ کیلوولت نیمه سیار مطهری در مجاورت شهرستان ملارد به پست دائم تبدیل شد و بخش عمده ای از مشکلات ناشی از نوسان برق در شهرستان های ملارد و شهریار با افزایش ظرفیت این پست و احداث خروجی های جدید برطرف شد.

آریانفر ادامه داد: با توجه به اینکه اجرای طرح های رینگ موجب تعدیل بار فیدرها شده و همچنین در هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه موجب تسهیل عملیات بر روی شبکه می شود، ۱۰ سکسیونر در مرحله اجرا بر روی شبکه است که تا قبل از اوج مصرف در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر برق شهریار در ادامه با اشاره به ارائه خدمات به ۲۲۲ هزار مشترکی که تحت پوشش این منطقه قرار دارند، گفت: این منطقه از نظر تعداد اشتراک در میان مناطق ۲۲ گانه تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در رتبه نخست قرار دارد و میزان بالای تراکم مشترکین و گستردگی شهرستان موجبات عدم رضایت مراجعین و مشترکین را فراهم ساخته بود که با هدف تمرکز زدایی و جلب رضایت هر چه بیشتر مشترکان در شهرهای وحیدیه و شاهدشهر، ناحیه برق تشکیل شد و در آینده ای نزدیک نیز با مساعدت شهرداری های شهرهای فردوسیه و صباشهر در آن نقاط نیز نواحی برق تاسیس خواهد شد؛ البته همانطور که اشاره کردیم با توجه به تراکم بالای مشترکین در این شهرستان،  تقسیم منطقه برق شهریار به سه منطقه مستقل در دستورکار هیأت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان تهران قرار دارد.

مهندس محمد آریانفر رقم هدفگذاری شده جهت وصول مطالبات این منطقه را ۱۰۲ درصد اعلام کرد و افزود: وصول مطالبات این منطقه در سال ۹۳، ۸۱ درصد بود که با پیگیری و تلاش همکاران، در پایان همان سال توانستیم به رقم ۹۸ درصد دست یابیم.

وی تصریح کرد: شرایط اجتماعی و سیاسی خاص این شهرستان، کار در این بخش را دشوار می کند؛ بدین منظور و برای افزایش وصول مطالبات منطقه، جلسات متعددی با حضور فرماندار شهرستان شهریار، ادارات و شهرداری های این شهرستان برگزار شد و امیدواریم به تدریج موفقیت های ارزنده ای در این بخش کسب نماییم.

مدیر برق شهریار روشنایی معابر را یکی دیگر از معضلات این شهرستان دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری شهرداری های این شهرستان این مشکل نیز در آینده ای نزدیک برطرف شود.

شهرستان شهریار با جمعیتی بالغ بر ۹۰۰ هزار نفر و مساحت ۳۴۰ کیلومتر مربع در غرب استان تهران قرار دارد. طول خطوط فشار متوسط این شهرستان ۱۲۰۰ کیلومتر و طول شبکه فشار ضعیف آن ۱۱۲۸ کیلومتر است و تراکم مشترکان در این منطقه بسیار بالاست.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *