آرشیو نور آوران دانلود آرشیو نشریه نورآوران

مدیر برق شهرستان پردیس: پایداری شبکه برق بومهن بهبود یافته است

با بهره برداری از پست ۲۰/۶۳ کیلوولت پردیس در زمستان گذشته مشکلات ناشی از ضعف و افت ولتاژ برق و ناپایداری شبکه در محدوده بخش بومهن برطرف شد.

مدیرمنطقه برق پردیس در گفت و گو با خبرنگار پاون با اشاره به خاموشی های ناشی از شرایط ناپایدار جوی در روزهای اخیر در بخش بومهن گفت: برخورد شاخ و برگ درختان با شبکه برق به  سبب فرارسیدن فصل بهار و رشد آنها، وقوع صاعقه و برخورد اجسام خارجی با شبکه برق در اثر طوفان و وزش باد، موجب خاموشی های بسیار کوتاه و مقطعی دربرخی محلات بومهن شد.

علیرضا احمدوند افزود: شاخه زنی درختان پیش از آغاز بهار، استفاده از سیم های روکش دار ۲۰ کیلولت، نصب کلیدهای اتومات بر روی شبکه و جایگزینی کابل خودنگهدار به جای شبکه فرسوده سیمی، مهمترین اقدامات انجام یافته توسط برق پردیس جهت کاهش زمان خاموشی هاست.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش اعظم تاسیسات برق در سطح شهرستان به صورت هوایی است و در بعضی نقاط از مناطق کوهستانی و مشجر عبور می کند، شبکه برق در شرایط نامساعد جوی و وقوع طوفانهای شدید آسیب پذیر است که با انجام اقدامات مذکور تلاش کردیم، خاموشی ها به حداقل کاهش یابد.

مدیر منطقه برق پردیس در ادامه با اشاره به پرباری فیدرهای این شهرستان تا پیش از سال ۹۸ گفت: در بهمن ماه سال گذشته و در قالب پویش«هرهفته: الف-ب- ایران» پست ۲۰/۶۳ کیلوولت پردیس با اعتباری بالغ بر ۳۴۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و با افتتاح این پست با احداث تقریبا ۱۵ کیلومتر خط ۲۰ کیلوولت با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال تعداد فیدرهای تغذیه کننده شهر بومهن از ۴ فیدر به ۸ فیدر افزایش یافت که این فیدر ها از کمربندی جنوبی و بلوار امام رضا با چهار فیدر موجود رینگ گردیدند که این امر ضمن افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه، موجبات افزایش قدرت مانور را برای ما فراهم ساخته است.

وی در پایان با تاکید مجدد بر اجرای طرح جایگزینی کابل خود نگهدار به جای شبکه فرسوده سیمی گفت: در سال گذشته و ابتدای سال جدید با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال به میزان  14 کیلومتر از شبکه های فرسوده سیمی سطح شهرستان اصلاح شد  و در سال جاری نیز این روند ادامه خواهد داشت.

 منطقه برق شهرستان پردیس یکی از مناطق ۲۲گانه شرکت توزیع نیروی برق استان تهران است. بومهن یکی از سه شهر زیر مجموعه شهرستان پردیس است که بر اساس آخرین سرشماری با جمعیتی بالغ بر ۶۱ هزارنفر، در سال‌های اخیر با نرخ بالای مهاجرت و حاشیه نشینی مواجه بوده و هم اکنون  40هزار مشترک برق اعم از خانگی، تجاری و صنعتی در این شهر وجود دارند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *